Блог Форум на TopBlogLog » Обща теория на блогосферата

Как ще реагирате, ако спра да ползвам Технорати?

(18 posts)

No tags yet.

1. Недопустимо е 40% от блоговете да нямат authority, а останалите да имат под 1/2 от authority-то, което аз хващам.

Публикувано преди 9 years #
  2. От скоро съм в технорати, но останах с впечатление,че там нищо не работи както трябва.Доколкото разбирам повечето блогове ще спечелят от това.

3. А какво предлагаш? Само твоето Бг Ауторити ли да остане?

4. yep :-) http://topbloglog.com/bg-authority/

и аз не хващам някои връзки, но до сега не съм видял такава, дето аз да не я хващам, пък технорати да я хване.

малък недостатък, при мен няма expire на връзките, но ако поработя малко, ще има.

5. БГ ауторитито идва само от блогове агрегирани в topbloglog или по някаква друга схема?

6. Недостатък на bg-authority е, че не отчита, ако получите връзка в engadget примерно.

Това обаче скоро се надявам да се промени.

7. Няма да е лошо - така спираш да "лежиш" на чуждата база данни :)
    Имаш достатъчно, а и по-бързо (като че ли) прихващаш връзките от технорати :)
    Също и това, което ти изтъкна: "и аз не хващам някои връзки, но до сега не съм видял такава, дето аз да не я хващам, пък технорати да я хване"

:)

Отделяй ТБЛ от Технорати, време му е, малко индивидуалност :)

8. Трябваше да го спреш още преди отдавна. :lol:

9. и аз съм за отделяне. Определено ауторитито не е от най-коректните неща на света. Време е за CHANGE :) Или може да си остане като класация, но да не е на първа страница, де да знам, важното е, че имаш желание да развиваш сайта. Поздрави!

10. Не е нужно да го махаш, направи твойто си ауторити по подразбиране, а другото - за който се интересува.

11. Малко push :)

Не го мисли толкова, вкарай ограничението за шестте месеца и ТБЛ ще стане по-достоверно от Технорати. Да не говорим, че от един два дена, някакви странни неща се случват със статистиките оттам. На всеки рифреш ми показва различни данни, което е забавно, но... ТБЛ мисля че ще се харчи повече (за нашенските си блогове, разбира се).

- ограничението за 6-те месеца;
    - по подразбиране, както iestankov предложи;
    - Технорати може и да стои, за назидание, да се гледа... :)

12. както Елф каза 8)

13. Не съм от тези ,които разбират много от тези неща,но ми се струва ,че класациите на блогове,трябва да са на дневна,седмична и месечна база,като данните се ъпдейтват,на един разумен период,тогава ще има динамика и ТБЛ ще бъде стимул за развитие.От както съм се присъединил(не е много,но все пак) към ТБЛ,началната страница не се е променила.Малко си е скучничко така,пък и приятелска размяна на линкове, не е критерий за качеството и търсенето на един блог ;)

14. Не виждам защо се ползва Technorati, при положение че се мерят български блогове (и само такива в TBL класацията). Като цяло идеята още в началото ми беше странна, но да се изкажа и аз щом сте подхванали темата :)
    Пример за бъг (доколкото си го представям, понеже не ползвам ваобще technorati) е ако 1 блог е регистриран в technorati - за пример - корпоративен блог...там той ще даде точки на даден блог в ТБЛ, ако има линк, въпреки че е в ТБЛ неможе да се регистрират корпоративни блогове - това е плюс.

Както и да е, може и да не съм разбрал правилно, но не мисля че technorati стaва за нещо..едно време беше супер сайт, но напоследък се е препълнил с глупости и нищо смислено освен спам :)

15. TBL 2 ще му хвърли ръкавица. Ако някога проработи :)

ps. какво е това корпоративен блог? рекламна брошура на някоя фирма или личен блог на служител от фирмата, който пише от нейно име :)

16. хахаха, комбинация от двете :D ... дефиницията ти тряа влезе в wikipedia :D

17. Спирай, отдавна ти го предлагам. Неслучайно това е bg log все пак.

18. Спирай технорати - няма защо да подпомагаш конкуренцията :)

RSS хранилка за отговорите по темата

Отговор

You must log in to post.

Блог Форум на TopBlogLog is proudly powered by bbPress.